за нас

1

Shijiazhuang PengTong IMP. & Exp. Копродукции, Ltd ---- е една сеопфатна надворешна производство и трговија претпријатие. Лежи на компанијата во Shijiazhuang на Хебеј на националните текстилна подлога, која е една од најголемите текстилни бази во Кина. Постојат 400 ткаење машина и континуирано боење и печатени машина во компанијата. Ние може да се исткае повеќе од 100 милиони метри ingrey стоки и боење на повеќе од 200 милиони ткаенини секоја година.

Ние ги доставуваме различни на производство ткаенина за да се задоволат потребите на нашите клиенти во тоа време. Нашата главна производство е крадење ----- памук, T / C, T / R, има обичен, диагонална сплитка, шевронен. Тие се продаваат на домашниот пазар и се извезуваат во повеќе од дваесет земји и области како што се САД, Хонгконг, Југоисточна Азија, Блискиот Исток и Европа.

Ние секогаш се раѓаат нови идеи основа на добар квалитет и има одлична репутација од клиентите.

Ние секогаш ќе истрае на политиката на "Најдобар квалитет, почитувана кредит, искрена служба и од срце соработка" за да се обезбеди прва класа на услуги за сите корисници. Во меѓувреме, ние ќе продолжиме да се зајакне нашата компетентност во домашните и меѓународните пазари врз основа на подобрување на квалитетот на производите и услугите.

PengTong е со нетрпение очекувам да се развива заедно со вас во иднина.

нашата предност

сертификат за квалитет

Ние има воспоставено совршен систем на управување и производство на протокот, развој оддел, помошник-оддел, КК оддел, одделот за финансии.

клиенти

нашите редовни клиенти: H & M GAP Зара Eland Леви ОСНОВНИ комшиката

интеграција индустрија и трговија

Ние имаме сопствена фабрика, за да можеме да се намалат трошоците и да се врати на добивката назад кон клиентите, во меѓувреме, ние може да обезбеди професионални услуги.

по продажбата на услугата

Ако има било какви проблеми со квалитетот по saleing, ние ќе организираме посебна личност да помогне во решавањето на проблемот што е можно поскоро

силна заштита на продуктивноста

Ги имаме сите видови на шатл разбои 400 комплети, може да се произведуваат 14 милиони метри платно на годишно ниво

Погодно

Објектите на Тијанџин пристаниште и пристаништето Кингдао, ние може да обезбеди услуга на "најбрзо време на испорака, првата испорака на време".

2