ПРОИЗВОДИ

 • Твил памучна спандекс ткаенина

  Твил памучна спандекс ткаенина

  21-541

  Следното е нашата листа на ткаенини од памучна/памучна спандекс.МАТЕРИЈАЛ ОД ПАМУК&СПАНДЕКС Ткаенина ШИРИНА ОРГАНИЗАЦИЈА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЈАВНИЦА 98%C 2%SP 21*16+70D 145*66 44/45,57/58 Обичен/дигрум 98%C 2%SP 21*21+3*745, /58 Обичен/твил 97%C 3%SP 16*16+70D 90*64 44/45,57/58 Обичен/твил 97%C 3%SP 20*16+70D 118*48 44/45,57/58 Обичен / диагрегат

 • Жакард ткаенина за домашен текстил

  Жакард ткаенина за домашен текстил

  21-541

  ДОМАШЕН ТЕКСТИЛЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ЈАВНОСТ ГУСТИНА ШИРОНА ОРГАНИЗАЦИЈА CVC 70/30 40*40 140*110 59/63 Сатен CVC 80/20 40*40 133*100 59/63 2*501/600C 3 Обичен C 100 60 * 40 173 * 120 59/63 сатен C 100 60 * 60 173 * 117 59/63 Обичен C100 60 * 40 173 * 120 110 Dobby лента C 100 60 * 60 * 50 30 173 21 108*58 57/58 Twill TC 65/35 45*45 136*94 57/58 Plain TC 65/35 20*16 120*60 57/58 Plain C 100 40*40 108/580 HT *40 146*86 110 Прозорец Сква...

 • Поли ткаенина 210t тафта за постава

  Поли ткаенина 210t тафта за постава

  21-541

  Нашата компанија главно се занимава со различни џебни ткаенини.Производите се како што следува: ЏЕБЕН МАТЕРИЈАЛ ОД ТКАФНИНАТА ГУСТИНА ШИРОНА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЈАВЕТО ТЦ 65/35 45*45 110*76 44/45,57/58 Обичен/HBT TC 80/20 45*45 145/45 Plain /HBT TC 90/10 45*45 110*76 44/45,57/58 Plain/HBT C 100 60*60 90*88 44/45,57/58 Plain/HBT C 100 30*30 68/684 45,57/58 Обичен/HBT C 100 32*32 68*68 44/45,57/58 Обичен/HBT 100T 45*45 110*76 44/45,57/58 Обичен/HBT

 • T/C 65/35 Обоена ткаенина за кошули

  T/C 65/35 Обоена ткаенина за кошули

  21-541

  Следното е нашата главна листа на производи.ОРГАНИЗАЦИЈА ОРГАНИЗАЦИЈА ОРГАНИЗАЦИЈА ОРГАНИЗАЦИЈА ОД ТКАНЕНСКИ МАТЕРИЈАЛ ГУСТИНА ШИРОТИНА ПРЕИВОТ TC 65/35 45*45 110*76 44/45,57/58 Обичен ТЦ 90/10 45*45 133*72 44/45,507*2008 44/45,57/58 Обичен C 100 60*60 90*88 44/45,57/58 Обичен C 100 45*45 110*76 44/45,57/58 Обичен

 • 79%T 10%R 8%W 3%SP 40/2*25/2+40D 57/58” 320gsm

  79%T 10%R 8%W 3%SP 40/2*25/2+40D 57/58” 320gsm

  21-541

  Следното е нашата главна листа на производи.TR SUIT МАТЕРИЈАЛ НА ТКАФЕНИЕ ГУСТИНА ШИРОНА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЈАВЕТО 80%T 20%R 150D+32S/1*32S/2 128*100 44/45,57/58 Обичен 65%T 35%R 50S/42*3 44/45,57/58 Обичен 84%T14%R 2%SP 40/2*25+40D 82*64 44/45,57/58 Обичен 79%T17%R 4%SP 32+40D*150D+40D 119 *88 44/45,57/58 Обичен 79%T10%R8%W 40/2*25/2+40D 68*68 44/45,57/58 Обичен

 • карирана ткаенина обоена со предиво

  карирана ткаенина обоена со предиво

  21-541

  Следното е нашата главна листа на производи.МАТЕРИЈАЛ ОД БОИРАНА ТКАФЕНИЦА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ПРЕДИНАТА ШИРОТИНА С 100 50*50 118*98 44/45,57/58 Plain C 100 60*60 135*110 44/45,57/2626 TC 262/50 44/45,57/58 Обичен ТЦ 65/35 32*32 106*58 44/45,57/58 Обичен C 100 40*40 110*70 44/45,57/58 Обичен C 100 40*21/210 *48 44/45,57/58 Plain TC 65/35 21*21 60*52 44/45,57/58 Обична ИЗВЕСТУВАЊЕ: Дали може да ни каже некоја идеја, правиме уште нов дизајн за вас!Доколку сте заинтересирани за нашата фабрика...

 • предиво обоена памучна ткаенина

  предиво обоена памучна ткаенина

  21-541

  Следното е нашата главна листа на производи.МАТЕРИЈАЛ ОД БОИРАНА ТКАФЕНИЦА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ПРЕДИНАТА ШИРОТИНА С 100 50*50 118*98 44/45,57/58 Plain C 100 60*60 135*110 44/45,57/2626 TC 262/50 44/45,57/58 Обичен ТЦ 65/35 32*32 106*58 44/45,57/58 Обичен C 100 40*40 110*70 44/45,57/58 Обичен C 100 40*21/210 *48 44/45,57/58 Plain TC 65/35 21*21 60*52 44/45,57/58 Обична ИЗВЕСТУВАЊЕ: Дали може да ни каже некоја идеја, правиме уште нов дизајн за вас!Доколку ве интересира нашата фабричка...

 • ткаенина обоена со предиво

  ткаенина обоена со предиво

  21-541

  Следното е нашата главна листа на производи.МАТЕРИЈАЛ ОД БОИРАНА ТКАФЕНИЦА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ПРЕДИНАТА ШИРОТИНА С 100 50*50 118*98 44/45,57/58 Plain C 100 60*60 135*110 44/45,57/2626 TC 262/50 44/45,57/58 Обичен ТЦ 65/35 32*32 106*58 44/45,57/58 Обичен C 100 40*40 110*70 44/45,57/58 Обичен C 100 40*21/210 *48 44/45,57/58 Plain TC 65/35 21*21 60*52 44/45,57/58 Обична ИЗВЕСТУВАЊЕ: Дали може да ни каже некоја идеја, правиме уште нов дизајн за вас!Доколку ве интересира нашата фабричка...

ЗА НАС

 • Ние сме тука

  Shijiazhuang PengTong IMP.& EXP.Co., Ltd.-- е сеопфатно странско претпријатие за производство и трговија.Компанијата се наоѓа во Шиџиажуанг од Хебеи од националната текстилна база, која е една од најголемите текстилни бази во Кина.Во компанијата има 400 машини за ткаење и машина за континуирано боење и печатење.Секоја година можеме да ткаеме повеќе од 100 милиони метри и да обоиме повеќе од 200 милиони ткаенини.

 • 2739187475_1499618593
 • HTB1PbCLJVXXXXa9XXXX760XFXXXg
 • QQ图片20160921163235

ВЕСТИ

 • Нова одржлива ткаенина

  Оваа копија е само за ваша лична некомерцијална употреба.За да нарачате копија што може да се користи за презентација за да се дистрибуира до вашите колеги, клиенти или клиенти, посетете ја http://www.djreprints.com.Долго пред Кармен Хихоса да развие нова одржлива ткаенина - ткаенина што изгледа и се чувствува како...

 • Миризливите нишки украсуваат вез и ткаат текстил за да ја стимулираат меморијата

  Везење „Јасмин I“ на свилена органза, предиво со мирис на јасмин обоено со хибискус, цвекло, индиго и куркума, 36 x 54 инчи.Сите слики © Pallavi Padukone, споделени со дозвола Мирисот, меморијата и емоциите се неразделни во човечкиот мозок, па едно шмркање може да предизвика чувства на ...

 • Најпродаваните хеланки на Амазон од денеска се во продажба за 11 долари

  Ако на вашите омилени хеланки им оди подобро, тогаш имате среќа!Денеска се случија неколку импресивни трансакции, а сите беа дел од првиот шопинг настан во историјата.Купувачите се опседнати со колекцијата на хеланки на Сатина, која вклучува стилови со висок струк (цела должина и кратки ...

 • Нов производ:ТЦ 65/35 45*45 110*76

  TC65/35 45*45 110*76 е една од џебните ткаенини на нашата компанија.Тоа е нов производ и производ наш предност со врвен квалитет, висока издржливост на бои, во согласност со барањата за увоз и извоз на европски текстил.

 • Клиентот на компанијата Baichuan дојде во нашата компанија на теренска посета

  На 23 октомври 2019 година, клиентите на Баичуан дојдоа во нашата компанија на теренска посета.Висококвалитетните производи и услуги, опремата и технологијата, добрите изгледи за развој на индустријата се важни причини за привлекување клиенти да ги посетат.Г-ѓа Луксиаоје, генерален директор на компанијата, топло ја прими г...